VRÁSKY - LENJA MEDICAL INSTITUT

DOMOV          SLUŽBY          O NÁS          CENNÍK          KONTAKT     
DOMOV          SLUŽBY          O NÁS          CENNÍK          KONTAKT     
Prejsť na obsah
VRÁSKY
vrasky
sipka

BOTOXBotulotoxín vrásky nielen vyhladzuje ale je aj vynikajúcou prevenciou proti ich vzniku. Efekt je okamžitý a dlhodobý. Ak trpíte pocitom unavených očí, alebo Vám hovorí Vaše okolie že stále vyzeráte nahnevane. Možno je ten správny čas na aplikáciu botulotoxínu. Vyhladením mimických vrások sa zjemnia črty vašej tváre, budete vyzerať mladšie a sviežejšie BOTULOTOXÍN sa aplikuje tenkou ihlou v nízkych dávkach do svalov a tým dochádza k odstraňeniu mimických vrások na tvári.

Po aplikácii botulotoxínu môže v niektorých prípadoch vzniknúť pálenie, tlak, bolesť hlavy, Tieto komplikácie sú iba dočasné, po niekoľkých hodinách až dňoch ustupujú (ptóza viečka sa upravuje v priebehu 2 až 3 týždňov po aplikácii). Efekt terapie sa začne rozvíjať postupne, asi 48 – 72 hodín po zákroku a úplne sa rozvinie do 14 dní po zákroku. Dĺžka trvania rozvinutého efektu je individuálna, približne 3 až 6 mesiacov. Závisí od množstva aplikovanej látky a od miesta ošetrovanej oblasti.

Spôsoby, akými využíva botulotoxín na našej klinike sú:

 • ODSTRAŇOVANIE MIMICKÝCH VRÁSOK A MODELÁCIA MIMIKY TVÁRE
 • VRÁSKA HNEVU (GLABELLA)
 • VYHLADENIE MIMICKÝCH VRÁSOK NA ČELE
 • VYHLADENIE MIMICKÝCH VRÁSOK OKOLO ÚST
 • FOXY EYES / Aplikácia je do hornej časti čela, je nadvihnutie vonkajších strán obočia
 • MEZOBOTOX / BOTULOTOXÍN sa využíva aj vo fome MEZOBOTOXU, čo je trojnásobne zriedený BOTULOTOXÍN. Roztok sa aplikuje do jemných povrchových vrások

Mezobotox je pomerne nová technika omladenia tváre a vyhladenia jemných vrások. Botoxové injekcie sa aplikujú do povrchovej vrstvy kože a nie do svalov (ako je to v prípade vrások na čele a v okolí očí). Svaly pod miestom aplikácie tak ostanú neporušené. Koncentrácia botulotoxínu je nižšia v porovnaní s bežne používanou. Mezobotox tváre má liftingový efekt, vyhladzuje jemné vrásky na tvári, redukuje póry, znižuje tvorbu mazu, dvíha a spevňuje kontúry. Vzhľadom na nižšiu koncentráciu botulotoxínu nedochádza k zmenám mimiky. Omladenie mezobotoxom je vhodné pre tvár, krk a dekolt. Zákrok je vhodné kombinovať s klasickým botoxovým ošetrením vrások na čele a vrások v okolí očí prípadne s inými zákrokmi napr. mezoterapiou, Dracula terapiou a inými.

POZDVIHNUTIE KÚTIKOV ÚST

NÁPRAVA ÚSMEVU ODHAĽUJÚCEHO ĎASNÁ (GUMMY SMILE)

ZUŽOVANIE TVÁRE V-SHAPE

Tento jedinečný zákrok v podobe aplikácie Botulotoxínu typu A do žuvacích svalov (musculus masseter) v troch bodoch umožňuje dlhodobé zúženie strednej a spodnej časti tváre a tým jej vyformovanie ako celku, prináša jednoduché a účinné riešenie hneď niekoľkých problémov a to:

 • zúženie mohutnej tváre
 • vyformovanie čŕt tváre - vystúpenie lícnych kostí
 • zdravotné problémy spojené s mohutnými žuvacími svalmi, akými sú škrípanie zubami - bruxizmus a ochorenia temporomandibulárneho kĺbu, myofasciálny syndrómAko starneme, náš krk je náchylný získať zvädnutý vzhľad. Naše telá spomalia produkciu kožu spevňujúcich telu prirodzených látok akými sú kolagén a elastín a toto vedie k povädnutiu kože. Svaly krku nachádzajúce sa pod sánkou nepretržite ťahajú túto kožu smerom nadol, čo môže viesť k poklesu a strate kontúry sánky.

Nefertiti lift napomáha:

 • zlepšiť vzhľad povädnutej kontúry sánky zlepšiť jej definíciu
 • zlepšiť vzhľad vyčnievajúcich záhybov na krku napnúť prebytočnú kožu

Priebeh zákroku:

Nefertiti Lift je nechirurgická miniinvazívna technika využívajúca Botulotoxín. Aplikuje sa do svalu kožného krčného svalu (musculus platysma) v blízkosti sánky a na krku, čím sa táto oblasť relaxuje, čo spôsobí, že svaly, ktoré ťahajú tvár smerom nadol, stratia túto vlastnosť a svaly hornej časti tváre tak môžu ťahom nahor napnúť kožu. Toto samotné môže viesť k omladeniu a vyhladeniu krku. Celý proces trvá len niekoľko minút a po jeho absolvovaní sa môžete vrátiť k bežným činnostiam vášho dňa, nevyžadujúcim prílišnú námahu. Efekt je viditeľný za 4-10 dní.

KYSELINA HYALURÓNOVA

 
Kyselina hyalurónová je účinná hydratačná látka. Hyaluranan vytvára priehľadný gél, ktorý na seba viaže tekutiny a priťahuje do pleti vodu, čím bráni strate hydratácie pleti, a preto je pre ňu nevyhnutná. Zachovanie optimálnej hydratácie je kľúčom ku zdravej pleti: bez správneho množstvo vody sa pleť vysušuje a je menej účinná ako ochranná bariéra. Vizuálne stráca žiarivosť a pevnosť. Kyselina hyaluronová potrebuje vodu, aby rozvinula svoj objem. Odporúča sa denne vypiť minimálne 10 pohárov vody.

ZVÄČŠENIE, VÝPLŇ, KOREKCIA, HYDRATÁCIA PIER

Kyselinu hyalurónová aplikujeme za účelom zväčšenia objemu pier - u klientok, ktoré nie sú spokojné s tvarom a veľkosťou pier, alebo za účelom odstránenia vrások z okolia pier - zvyčajne u starších klientok. Ďalej pery hydratujeme, tvarujeme. Ako výplňový materiál sa používa kyselina hyalurónová určená priamo do pier, ktorá na rozdiel od iných kyselín minimalizuje vznik opuchov a uzlíkov. Pery budú mäkké, jemné a prirodzené.

Priebeh ošetrenia
 
Dôležité je, aby klientka bola počas zákroku úplne zdravá, neužívala lieky spôsobujúce zvýšenú krvácavosť. Pred zákrokom je klientka podrobne oboznámená s jeho priebehom aj s možnými vedľajšími prejavmi. Je upozornená aj na možné komplikácie, preto treba striktne dodržiavať rady lekára. Gél je vstrekovaný jemnou ihlou do kože v malých množstvách. Výsledok sa dostaví okamžite a má dlhodobo skrášľujúci účinok na vašu pokožku. Aplikácia bezpečná. Injekcia je mierne bolestivá, preto sa zákrok vykonáva v lokálnom znecitlivení. Znecitlivenie sa môže previesť buď špeciálnym krémom, alebo injekčne. Hlavne oblasť pier a ich okolia je zvlášť bolestivá. Účinná látka sa aplikuje vo forme priehľadného gélu tenkou ihlou do kože v mieste vrásky. Zákrok trvá 20 až 30 minút, po jeho ukončení pretrváva mierny opuch a začervenanie. Zákrok nevyžaduje hospitalizáciu, naši klienti odchádzajú hneď po zákroku domov. Nie je potrebná ani péenka, nakoľko prípadne vzniknutú modrinku je možné zakryť make upom. Po zákroku môže byť ošetrené miesto začervenelé, niekoľko hodín mierne opuchnuté, môže sa objaviť modrina v ošetrenej oblasti. Tieto prejavy nepovažujeme za komplikácie ich trvanie je prechodného charakteru a za niekoľko hodín alebo do 3 dní ustupujú. Lekár si pacientku zvyčajne zavolá na kontrolu o 2 týždne a môže sa dopichnúť v prípade, ak sa celá dávka nespotrebovala. Po zákroku neodporúčame pobyt na slnku a v saune použitie make upu je tiež vhodné odložiť až na nasledujúci deň. Doba trvania je individuálna, okolo 12 mesiacov, prípadne dlhšie.

Cena za zákrok sa vypočítava podľa množstva aplikovanej výplňovej látky.

 
VÝPLŇ A KOREKCIA JEMNÝCH A HLBOKÝCH VRÁSOK

U hlbších vrások pristupujeme k ich vypĺňaniu s kyselinou hyalúronovou. Veľmi efektívna je aplikácia i do vrások okolo úst, okolo očí, do medziobočia, do ústnych kútikov a do nosovo- perových vrások.

 
KONTURING  TVÁRE / Modelovanie ochabnutých kontúr tváre

Modelovanie ochabnutých kontúr tváre je možné pomocou vstrebateľnej výplne. Výsledný efekt je vynikajúci a omladenie tváre výrazné. Výplň je z látky prirodzene sa vyskytujúcej v ľudskom organizme, ktorá je zložená z veľkých molekúl je určená na vytvorenie objemu strateného starnutím tváre. Výplň obsahuje  veľké molekuly kyseliny hyalúronovej a vysokú koncentráciu a preto vydrží v koži až 2 roky. Používame ju hlavne na obnovenie rovnováhy a symetrie tváre , na odstránenie unaveného výrazu tváre , na odstránenie previsov a tmavých tieňov na tvári. Okrem toho, že vyplňuje objem pleti a zvyšuje jej jas, dokonale ju hydratuje, čím pôsobí ako prevencia proti predčasnému starnutiu. Pomocou tejto metódy môžeme vymodelovať lícne kosti, bradu, nos, spodnú kontúru tváre, zdvihnúť padajúce horné viečka, vylepšiť kruhy pod očami.

Cena sa určuje presne podľa množstva aplikovanej látky.

 
VÝPLŇ KRUHOV POD OČAMI

Príčin, vďaka ktorým kruhy pod očami vznikajú, je celá rada. Tou hlavnou je nedostatok spánku. Stačí, pokiaľ ste dlho do noci pracovali, alebo len nemohli spať, nedostatok odpočinku sa na očiach ihneď podpíše. Kruhy spôsobuje i pravý opak – nadbytok spánku! Svoju rolu však zohráva tiež vek, genetické dispozície a ďalšie faktory – stres, dehydratácia, dlhší plač, väčšia konzumácia alkoholu, nadbytočný príjem soli, alergie či tehotenstvo. Priehlbiny a kruhy pod očami možno redukovať a odstrániť špeciálnou technikou aplikácie aktívnych látok do problémovej partie, ktoré pozitívne pôsobia na vyhladenie oblasti pod očami, ale aj okolo celej očnice. Efekt je viditeľný ihneď po ošetrení.

 
MEZOTERAPIA

Mezoterapia je liečebná metóda, pri ktorej sa podkožne jemnou ihlou aplikuje kyselina hyalurónová a zmes vitamínov (retinol, tyamín, riboflavín, nikotínamid dexpantenol, pyridoxín, vitamín C, vitamín E, vitamín D), čím sa zvyšuje hydratácia, prekrvenie a následne elasticita  pokožky. Táto metóda je určená pre klientov s dehydratovanou pokožkou, zvädnutým a ochabnutým vzhľadom alebo po chemickom peelingu. Ideálny efekt sa dosiahne po viacerých opakovaniach (3x po sebe), potom udržiavacia terapia raz za pol roka. Pomocou tejto metódy sa vyhladzujú vrásky a zlepšuje textúra pokožky. Pre dokonalý efekt je možné kombinovať s rádiofrekvenciou (Exilis). Mezoterapiu možno použiť nie len na oblasť tváre a krku, ale aj na dekolt, ramená, stehná a brucho.

DRAKULOTERAPIA (PRP OŠETRENIE VLASTNOU PLAZMOU)

 

S TOUTO METÓDOU RIEŠIME

 • REDUKUJE AKNÉ
 • PIGMENTOVÉ ŠKVRNY
 • VYPADÁVANIE VLASOV
 • STIAHNUTIE POROV

 • Účinne regeneruje kožné bunky
 • Prevencia a spomalenie starnutia
 • Nemá žiadne vedľajšie účinky ani riziká
 • Omladzuje unavenú, ochabnutú a starnúcu pleť
 • Redukuje akné

VIAC O PROCEDÚRE
Drakuloterapia – princíp ošetrenia

Pri tejto procedúre s názvom Drakulotepia, resp. Plazmalifting sa z vlastnej krvi počas odstredenia v centrifúge uvoľnia krvné doštičky (trombocyty, odtiaľ pochádza medzinárodné označenie PRP, platelet-rich-plasma), z nich následne rastové faktory, ktoré stimulujú po aplikácii fibroblasty (bunky pokožky) k tvorbe vlastného kolagénu, elastínu a kyseliny hyaulurónovej.

Drakuloterpia – účinky ošetrenia

Drakuloterapia  predstavuje prirodzené a efektívne ošetrenie pokožky, prostredníctvom ktorého je možné spomaliť proces starnutia, a to vďaka informáciám, ktoré sú zapísané v krvi každého jedinca. Drakuloterapia sa vo svete medicíny etablovala nielen vďaka svojim pozitívnym účinkom na starnúcu pleť, ale osvedčila sa aj pri regenerácii pokožky či vyhladení vrások. Ošetrenie je vhodné pre vystresovanú, „zvädnutú“ a starnúcu pokožku, ako aj na ošetrenie drobných jazvičiek a nerovností po akné, na ošetrenie jemných strií.

Drakulotepia v kombinácii s aplikáciou kyseliny hyalurónovej

Toto ošetrenie zabezpečuje dlhodobú hydratáciu pokožky suchej pleti, redukuje zmeny na pokožke a vrásky. Táto metóda je tiež vhodná pre revitalizáciu pokožku, odstraňuje známky únavy a starnutia, zjednocuje farebné tóny pokožky, zvyšuje elasticitu pokožky. Drakuloterapia dynamizuje aj regeneráciu a hojenie pleti po chirurgických zákrokoch. Je vhodná pre pacientov s akné, s rôznymi typmi jaziev,  s problematickou či zvädnutou” pokožkou.

Drakuloterpia na vlasy

Taktiež je yhľadávaná je medzi pacientmi, ktorých trápi strie, prípadne rôzne typy dermatóz. Navyše blahodárne pôsobí aj vo vlasovej časti hlavy. Na miestach, kde sú vlasové cibuľky zachované, dochádza k opätovnému rastu vlasov.

DRAKULOTERAPIA - INFORMÁCIE K PROCEDÚRE

 • Drakulotepia je aplikovaná injekčne, kanylou alebo pomocou Vital Injektora do oblasti tváre, krku, dekoltu, rúk, oblastí postihnutých striami, do vlasovej časti hlavy
 • Mierne začervenanie (ako reakcia po zákoroku) vymizne do 60-120min po aplikácii, výnimočne vzniknúť v mieste aplikácie drobné hematómy, ktoré však sa zmiznú v priebehu pár dní
 • Ošetrenie Drakuloterpia  doporučujeme absolvovať v 3 opakovaniach (pri ošetrení vlasovovej časti 6 opakovaní) s periódou 3-4 týždne
 • Výsledný efekt sa opakovaním ošetrenia násobí a pretrváva 8-12 mesiacov
 • Zákrok sa robí celoročne, po ošetrení odporúčame vyhnúť sa slnečnému žiareniu
 • Kontraindikáciou k zákroku je akútne infekčné ochorenie a tehotenstvo         

LASEROVÉ ZJEMNENIE VRÁSOK

 
Návrat na obsah